TUNCELİ TSO 2014 YILI GIDA YARDIMI

Tunceli T.S.O olarak geçmiş beş yıllık dönemde Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkısı ile 240.000 TL karşılığı 5.000 aileye gıda, 4200 öğrenciye eğitim (giyim) yardımı yapılmıştır. İl merkezi ve ilçelerde bulunan yoksul ailelere ve öğrenciler bu yardımlardan yaralanmıştır.

Bu yıl odamız 35.000 TL değerinde kuru gıda malzemeleri alarak 827 aileye kuru gıda yardımını bugünden itibaren dağıtacaktır. Bunlardan 235 adeti ilçelere dağıtılmıştır. Kalan 600 paket gıda ise oda yönetim kurulunun nezaretinde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmıştır. Giyim yardımında ilçelere daha fazla pay ayrılırken gıda yardımından il merkezine ağırlık verilmektedir. Ayrıca okulların açılması ile birlikte öncelikli olarak ilçelerimizdeki ihtiyaç sahibi yaklaşık 800 öğrenciye önümüzdeki aylarda giyim yardımı yapılması planlanmaktadır. Yapılan giyim yardımları Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tespit ettiği öğrenciler, gıda yardımları ise muhtarlardan önceki dönemde alınan ve sonradan eklenen ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacaktır. Bu yıl yapacağımız gıda ve giyim yardımları önceki yıllarla beraber toplamı 310.000 TL olup bu malzemeler ilimizdeki esnaflardan teklif alınarak en uygun fiyat verenden temin edilmektedir.

Bu yıl yapacağımız dağıtımlar Y.K Başkanı Yusuf CENGİZ, Meclis Başkanı Ali GÜYÜLDAR, Y.K Başkan yardımcıları Kazım KORKMAZ, Ali KAYA, Y.K Üyeleri Cem BALO, Hüseyin ŞENGEZER, Oda Genel Sekreteri Veli GÜNGÖRMÜŞ ‘ün ve diğer oda personelimizin denetiminde yapılacaktır.

Kamuoyu Bilgisine arz olunur.

Sosyal Medyada Paylaş :