KAMUOYUNUN DİKKATİNE!..

Ülkemizde Kahramanmaraş -Pazarcık ilçesi merkezli gelen ve 10 ilde büyük ve can alıcı hasarlar bırakan ve binlerce insanımızın ölümüne sebep olan bir #deprem felaketi yaşadık.
Bilimin ışığında çalışmalar yapan Bilim insanların ve #deprem konusunda uzmanlaşmış jeologların, jeolojik tespitleri görüşleri göz önünde bulundurarak; Ovacık, Pülümür, Yedisu, Karlıova ve Nazmiye fay hattında ki enerji yüklenmesi tespit edilmiştir. Zamanı ve saati bilinmese de, bu fay hatlarının hareketli olabileceğini düşünülmektedir.
#Deprem coğrafyamızda göz ardı edemeyeceğimiz gerçeğimizdir. Engellenmesi mümkün olmayan bir gerçek olsa da,#deprem öncesi ve sonrasında yaşanacak bir #afet hazırlıklı olmak bu afeti azami hasarla atlatmak ya da hasarsız atlatmak mümkün.
İlimizde meydana gelebilecek #deprem afetini en az hasarla atlatmaya hazır mı? Bütün bu soruların cevabı için Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf Sanatkarlar odası başkanları olarak Valilik ve Belediye ziyaret edilmiştir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda; başta Valilik ve nezdinde bağlı merkezi kurumlar yerel yönetimler, Üniversite, AFAD, Meslek odaları, İlçe Kaymakamlık, belediyelerin ve STK temsilcilerinin katılacağı #deprem öncesi teknik anlamda alınacak tedbirler (proje uygulama, denetim) anlamında #afet sonrası yapılması gereken bütün konuların ele alınacağı geniş kapsamlı toplantının, en kısa sürede yapılmasına karar verilmiştir. Bu toplantının ivedilikle yapılması gerekmektedir.
Bölgede yaşanan #deprem afetin de özelikle Valimiz Sayın M. Ali Özkan Tunceli Milletvekilleri Sayın Polat Şaroğlu ve Sayın Alican Önlü ayrıca; Valilik nezdinde ki tüm kamu kurum personeline İlçe Kaymakamlıkları, Belediye başkanımız Sayın Fatih Mehmet Maçoğlu ve Belediye nezdinde gönüllülere, İlçe belediye başkanlarına, Meslek odalarına, MUDAK derneğinin her üyesine, yürekli ve yardımsever üyelerimize, İl içinde ki ve il dışından ki #yüreği güzel tüm dostlara, her acıda olduğu gibi bu acıda da elinden gelen her şeyi yapan; Saygıdeğer Dersim Halkına #deprem bölgesine ve afet nedeniyle zarar gören vatandaşlara yaptıkları katkılardan dolayı sonsuz teşekkür ediyorum.
Hasan Hüseyin Coşkun
Yönetim Kurulu Başkanı

Haber Görselleri

Sosyal Medyada Paylaş :